A400 BB
The iconic HARDTASK model, proven over the years, is now available in a folding version. This reliable knife is designed to be carried as an everyday tool (EDC).
Doplňkové parametry
| Kategorie: | FOLDING KNIVES |
|---|---|
| Blade Style: | Light Recurve |
| Opening System: | One hand ANV button |
| Lock Type: | Flipper |
| Pocket Clip: | Deep Carry Reversible |
| Pivot type: | Bearings |
| Materials: | |
| Blade material: | Sleipner |
| Blade hardness: | 60 HRC |
| Handle material: | G10 |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC Black |
| Handle color: | Black |
| Dimensions: | |
| Lenght of knife: | 248 mm / 9,7 inch |
| Lenght of blade: | 105 mm / 4,1 inch |
| Thickness of blade: | 3 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 137 g / 4,8 oz |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.








