A100 BB
Lightweight 3D profiled GRN scales. Deep cryo treated blade. Fully ambidextrous design. All those features make the A100 perfect EDC that's ready for your everyday adventures.
Blade: DLC Black ELMAX, Handle and Lock: GRN Black / Alock
In Stock
| ANVA100-016
EAN: 8594194205171
3.704 Kč
3.704 Kč
3.704 Kč
Blade: DLC Black SLEIPNER, Handle and Lock: GRN Black / Alock
In Stock
| ANVA100-019
EAN: 8594194205201
3.039 Kč
Blade: DLC Black SLEIPNER, Handle and Lock: GRN Blue / Alock
In Stock
| ANVA100-020
EAN: 8594194205218
3.039 Kč
Blade: DLC Black SLEIPNER, Handle and Lock: GRN Red / Alock
In Stock
| ANVA100-021
EAN: 8594194205225
3.039 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Black / Alock
Available in 2 weeks
| 1547/GRN/DLC2
4.654 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Blue / Alock
Available in 2 weeks
| 1547/GRN/DLC6
4.654 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Red / Alock
Available in 2 weeks
| 1547/GRN/DLC4
4.654 Kč
Blade: DLC Black SANDVIK 14C28N, Handle and Lock: GRN Black / Alock
In Stock
| ANVA100-045
EAN: 8594194206345
3.039 Kč
Blade: DLC Black SANDVIK 14C28N, Handle and Lock: GRN Blue / Alock
In Stock
| ANVA100-046
EAN: 8594194206352
3.039 Kč
Doplňkové parametry
| Kategorie: | FOLDING KNIVES |
|---|---|
| Blade Style: | ANV Swedge, Drop point |
| Opening System: | One hand ANV button |
| Lock Type: | A-lock |
| Pocket Clip: | Deep Carry Reversible |
| Pivot type: | Bearings |
| Materials: | |
| Blade material: | Elmax / Sleipner |
| Blade hardness: | 58-60 HRC |
| Handle material: | GRN |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC |
| Handle color: | Black / Red / Blue |
| Complementary color: | Red / Black |
| Dimensions: | |
| Lenght of knife: | 210 mm / 8,3 inch |
| Lenght of blade: | 88 mm / 3,5 inch |
| Thickness of blade: | 3 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 72 g / 2,3 oz |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
