Blade: Cerakote Black, Handle: / paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-036
EAN: 8594194202026
2.564 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Black paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-037
EAN: 8594194202033
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Grey paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-038
EAN: 8594194202040
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Olive paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-039
EAN: 8594194202101
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Coyote paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-040
EAN: 8594194202446
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Red paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-041
EAN: 8594194202453
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Orange paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-042
EAN: 8594194202460
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Neon green paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-043
EAN: 8594194202477
2.659 Kč
Blade: Cerakote Black, Handle: Purple paracord, Sheath: Kydex Black
In Stock
| ANVP100-045
EAN: 8594194202491
2.659 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: / paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-047
EAN: 8594194206147
2.184 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Black paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-048
EAN: 8594194206154
2.279 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Grey paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-049
EAN: 8594194206161
2.279 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Olive paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-050
EAN: 8594194206178
2.279 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Coyote paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-051
EAN: 8594194206185
2.279 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Red paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-052
EAN: 8594194206192
2.279 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Orange paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-053
EAN: 8594194206208
2.279 Kč
Blade: Stonewash / Sandvik, Handle: Neon green paracord, Sheath: Kydex Black
Currently unavailable
| ANVP100-054
EAN: 8594194206215
2.279 Kč
How far can you go on the path to minimalism?
The elegance of a single piece of steel Sleipner or Sandvik 14C28N, precisely machined and ground to produce a reliable tool. The P100 as a basic element of any personal EDC set – everything not necessary has been removed. With its low weight, ultra-thin profile sheath and generous offer of accessories, the P100 can be exactly what you need at any given moment. Anytime, anywhere.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | FIXED KNIVES |
|---|---|
| Blade style: | Spear Point |
| Lock type: | Fixed Blade |
| Materials: | |
| Blade material: | Sandvik 14C28N/Sleipner |
| Blade hardness: | 58 HRC |
| Handle material: | Paracord |
| Sheath material: | Kydex |
| Colors: | |
| Blade color: | Stonewash / Cerakote |
| Sheath color: | Black |
| Handle color: | Black / Dark Grey / OD Green / Flat Dark Earth / Red / Orange / Zombie Green / Pink / Purple |
| Dimensions: | |
| Overall lenght: | 185 mm / 7,3 inch |
| Lenght of blade: | 75 mm / 3 inch |
| Thickness of blade: | 3,5 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 62 g / 2 oz |
| Molle clips: | Included |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
