M25 - DLC BLACK/KYDEX SHEATH
M25 is a new addition to our MILITARY family. We developed it in cooperation with members of the 25th Anti-Aircraft Missile Regiment from Strakonice.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | MILITARY |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.145 kg |
| EAN: | 8594194204051 |
| Blade style: | Drop Point |
| Lock type: | Fixed blade |
| Materials: | |
| Blade material: | Sleipner |
| Blade hardness: | 60 HRC |
| Handle material: | Micarta |
| Sheath material: | Kydex |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC |
| Handle color: | Black |
| Sheath color: | Black |
| Dimensions: | |
| Overall lenght: | 240 mm / 9,4 inch |
| Lenght of blade: | 110 mm / 4,3 inch |
| Thickness of blade: | 3,5 mm / 0,13 inch |
| Weight of knife: | 145 g / 5 oz |
| Molle clips: | Included |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.





