A200
Fully ambidextrous design and super safe Alock makes the new A200 the perfect EDC that's ready for your everyday adventure. Being also incredibly cool just comes as a bonus here, really.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | FOLDING KNIVES |
|---|---|
| Hmotnost: | 0.15 kg |
| EAN: | 8594194203030 |
| Blade Style: | ANV Swedge, Drop point |
| Opening System: | One hand ANV button |
| Lock Type: | A-lock |
| Pocket Clip: | Deep Carry Reversible |
| Materials: | |
| Blade material: | Sleipner |
| Blade hardness: | 60 HRC |
| Handle material: | G10 |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC |
| Handle color: | Black |
| Complementary color: | Red |
| Dimensions: | |
| Lenght of knife: | 210 mm / 8,3 inch |
| Lenght of blade: | 88 mm / 3,6 inch |
| Thickness of blade: | 3 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 81 g / 2,9 oz |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
