A100 Ultem BB
Lightweight 3D profiled ULTEM scales. Deep cryo treated blade. Fully ambidextrous design. All those features make the A100 perfect EDC that's ready for your everyday adventures.
4.084 Kč
4.084 Kč
3.221 Kč
Doplňkové parametry
| Kategorie: | SHOP |
|---|---|
| Blade Style: | ANV Swedge, Drop point |
| Opening System: | One hand ANV button |
| Lock Type: | A-lock |
| Pocket Clip: | Deep Carry Reversible |
| Pivot type: | Bearings |
| Materials: | |
| Blade material: | Elmax / Sleipner |
| Blade hardness: | 60 HRC / 64 HRC |
| Handle material: | Ultem |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC |
| Handle color: | Black / Natural |
| Dimensions: | |
| Lenght of knife: | 210 mm / 8,3 inch |
| Lenght of blade: | 88 mm / 3,6 inch |
| Thickness of blade: | 3 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 75 g / 2,6 oz |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.






