1.606 Kč
1.663 Kč
1.663 Kč
1.663 Kč
Blade: Stonewash / Plain edge, Handle: Coyote paracord
Out of Stock
| ANVP100-030
EAN: 8594194201616
1.663 Kč
1.663 Kč
Blade: Stonewash / Plain edge, Handle: Orange paracord
Out of Stock
| ANVP100-032
EAN: 8594194201630
1.663 Kč
Blade: Stonewash / Plain edge, Handle: Neon green paracord
Out of Stock
| ANVP100-033
EAN: 8594194201647
1.663 Kč
Blade: Stonewash / Plain edge, Handle: Purple paracord
Out of Stock
| ANVP100-035
EAN: 8594194201661
1.663 Kč
How far can you go on the path to minimalism?
The elegance of a single piece of steel D2, precisely machined and ground to produce a reliable tool. The P100 as a basic element of any personal EDC set – everything not necessary has been removed. With its low weight, ultra-thin profile sheath and generous offer of accessories, the P100 can be exactly what you need at any given moment. Anytime, anywhere.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | LAST PIECES |
|---|---|
| Blade style: | Spear Point |
| Lock type: | Fixed blade |
| Materials: | |
| Blade material: | D2 |
| Blade hardness: | 58 HRC |
| Handle material: | Paracord |
| Sheath material: | Kydex |
| Colors: | |
| Blade color: | Stonewash |
| Sheath color: | Black |
| Handle color: | Black / Dark Grey / OD Green / Flat Dark Earth / Red / Orange / Zombie Green / Pink / Purple |
| Dimensions: | |
| Overall lenght: | 185 mm / 7,3 inch |
| Lenght of blade: | 75 mm / 3 inch |
| Thickness of blade: | 3,5 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 62 g / 2 oz |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
