A100
Lightweight 3D profiled GRN scales. Deep cryo treated blade. Fully ambidextrous design. All those features make the A100 perfect EDC that's ready for your everyday adventures.
Blade: DLC Black ELMAX, Handle and Lock: GRN Black / Alock
In Stock
| ANVA100-001
EAN: 8594194203559
3.704 Kč
Blade: DLC Black ELMAX, Handle and Lock: GRN Blue / Alock
Out of Stock
| ANVA100-002
EAN: 8594194203580
3.704 Kč
3.704 Kč
Blade: DLC Black SLEIPNER, Handle and Lock: GRN Black / Alock
In Stock
| ANVA100-004
EAN: 8594194203603
2.841 Kč
Blade: DLC Black SLEIPNER, Handle and Lock: GRN Blue / Alock
In Stock
| ANVA100-005
EAN: 8594194203610
2.841 Kč
Blade: DLC Black SLEIPNER, Handle and Lock: GRN Red / Alock
In Stock
| ANVA100-006
EAN: 8594194203627
2.841 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Black / Alock
In Stock
| ANVA100-007
EAN: 8594194203634
4.654 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Blue / Alock
In Stock
| ANVA100-008
EAN: 8594194203641
4.654 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Red / Alock
Out of Stock
| ANVA100-009
EAN: 8594194203658
4.654 Kč
Blade: DLC Black MAGNACUT, Handle and Lock: GRN Blueberry and cream / Alock
Out of Stock
| ANVA100-014
EAN: 8594194203856
4.654 Kč
Doplňkové parametry
| Kategorie: | FOLDING KNIVES |
|---|---|
| Blade Style: | ANV Swedge, Drop point |
| Opening System: | One hand ANV button |
| Lock Type: | A-lock |
| Pocket Clip: | Deep Carry Reversible |
| Materials: | |
| Blade material: | Elmax / Sleipner |
| Blade hardness: | 59-60 HRC |
| Handle material: | GRN |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC |
| Handle color: | Black / Red / Blue |
| Complementary color: | Red / Black |
| Dimensions: | |
| Lenght of knife: | 210 mm / 8,3 inch |
| Lenght of blade: | 88 mm / 3,6 inch |
| Thickness of blade: | 3 mm / 0,1 inch |
| Weight of knife: | 72 g / 2,5 oz |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
