P300 - LIMITED
Limited edition of P300.
Just 65 pcs with DLC.
Every blade has its own unique number.
Popis produktu není dostupný
Doplňkové parametry
| Kategorie: | FIXED KNIVES |
|---|---|
| EAN: | Zvolte variantu |
| Blade style: | Drop Point |
| Lock type: | Fixed blade |
| Materials: | |
| Blade material: | N690 |
| Blade hardness: | 58 HRC |
| Handle material: | G10 |
| Sheath material: | Kydex / Leather |
| Colors: | |
| Blade color: | DLC |
| Handle color: | Black / Orange |
| Sheath color: | Black |
| Dimensions: | |
| Overall lenght: | 270 mm /10,6 inch |
| Lenght of blade: | 140 mm / 5,5 inch |
| Thickness of blade: | 5 mm / 0,2 inch |
| Weight of knife: | 255 g / 9 oz |
| MOLLE: | Compatible |
| Black paracord: | Included |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
